Materiály použité při výrobě

Dřevo

Star Divider

Při výrobě bižutérie používám dřevo jako základní materiál. Níže představuji vzorník používaného materiálu. Berte na vědomí, že se jedná pouze o orientační grafiku, vzhled i barvy se mohou mírně lišit dle nastavení Vašeho monitoru.

Bříza

Bříza

Velmi světlé dřevo se saténovým povrchem bez nějakých výrazných letokruhů. Ideálně se hodí k tmavému zdobení.

Šedý dub

Šedý dub

Modifikované dřevo s neobvykle hustými letokruhy. Na prstýncích vyniknou šedé pruhy, které mají různou barevnou intenzitu.

Teak

Teak

Dřevo s neobvyklou barvou. Jedná se o směs žlutých, černých a zlatých odstínů. Vytváří skvělý efekt, který se hodí ke všemu zdobení.

Černý Eben

Černý Eben

Havraní černá barva dřeva pocházejícího z Afriky. Jeden z nejtvrdších druhů.

Mahagon

Mahagon

Zlaté dřevo s kropenatě jemnými letokruhy. Na malé ploše prstýnku je dokonce vidět neobvyklou krásu.

Saténový ořech

Saténový ořech

Jak již říká samotný název dřevěný povrch připomíná satén. Barva tohoto dřeva je něco mezi hnědou a béžovou.

Padouk

Padouk

Krvavě červené dřevo s podélnými letokruhy, které mají různou intenzitu. Dřevěná struktura je souvislá a hladká.

Brazilský Palisandr

Brazilský Palisandr

Letokruhy jsou velmi výrazné, skládají se ze světlé až tmavě hnědé barvy, což nám umožňuje vytvořit barevně rozmanitou sadu prstýnků.

Dub

Dub

Světlé dřevo s výraznými letokruhy. Barevně se ladí v bledě žlutou barvu. Zajímavý vzor tvoří velmi úzké letokruhy.

Eben Makassar

Eben Makassar

Dřevo různých odstínů. Černá barva se proplétá s hnědou a výsledkem je až zlatavý efekt. Na denní světle se dřevo rozzáří a ukáže svou krásu.

Drahokamy a minerály

Star Divider

Níže jsou uvedené fotografie drahokamů a minerálů, jakožto materiálu, který používám při výrobě bižutérie. Berte na vědomí, že se jedná pouze o orientační grafiku, vzhled i barvy se mohou mírně lišit dle nastavení Vašeho monitoru.

Achát Fialový

Achát Fialový

Vícebarevný polodrahokam, který je odrůdou chalcedonu (křemene). Tento minerál se těžil v oblasti jižní Sicílie. Velmi často se obarvuje na živější odstíny.

Achát Růžový

Achát Růžový

Vícebarevný polodrahokam, který je odrůdou chalcedonu (křemene). Tento minerál se těžil v oblasti jižní Sicílie. Velmi často se obarvuje na živější odstíny.

Azurit

Azurit

Velice rozšířený minerál ze skupiny uhličitanů. Je to velmi atraktivní ozdobný kámen, který má krásně modrou barvu. Jeho název pochází z perštiny (lazhward).

Aventurín

Aventurín

Typický stříbrně zelený odstín, který nejlépe vynikne pod odrážejícím se světlem, způsobují ložiska muskovité slídy. Občas aventurín obsahuje části hnědé, stříbrné nebo bílé slídy včetně červeného hematitu nebo modrého dumortieritu.

Chryzokol

Chryzokol

Velmi rozšířený minerál z druhu silikátu. Je to polo-průsvitný minerál, nazelenalé barvy. Ve starověku byl používán jako pojivo zlata.

Citrín

Citrín

Velmi vzácný minerál, odrůda křemene. Někdy vznikají dvoubarevné tvary, kdy část je citrín a část ametyst tzv. ametrín. Přírodní citrín se obvyklé objevuje v bledě žluté barvě.

Tmavě modrý Howlite

Tmavě modrý Howlite

Vzácný minerál ze skupiny křemičitanů s tmavě modrou barvou, často doplněnou o černé nebo tmavě hnědé žíly.

Světle modrý Howlite

Světle modrý Howlite

Vzácný minerál ze skupiny křemičitanů se světle modrou barvou, často doplněnou o černé nebo tmavě hnědé žíly.

Howlite

Howlite

Vzácný minerál ze skupiny křemičitanů s mléčně bílou barvou, často doplněnou o černé nebo tmavě hnědé žíly. Minerál se dá různě nabarvit.

Jaspis

Jaspis

Sedimentární hornina, jemnozrná, vytvořená z chalcedonu a křemene. Využívá se hlavně jako dekorační materiál nebo ve zlatnictví. Sloučenina železa barví jaspis na hnědou, žlutou, červenou nebo zelenou barvu.

Červený Korál

Červený Korál

Druh korálu z čeledi Coralliidae, který se objevuje v Jadranu a v západním Středozemním moři. Jedná se o jediný korál, který po vysušení zachová svou barvu.

Křemen Modrý

Kwarc Błękitny

Druh křemene, který je zbarvený do modra (od syté až po bledě modrou barvu). Často se mu říká křemen safírový nebo azurový. Odmiana kwarcu o zabarwieniu niebieskim (od intensywnej do bladoniebieskiej).

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli

Atraktivní a velmi ceněný kámen ve šperkařství. Barvící látkou je síra. V kamenech nejvyšší jakosti je barva rozmístěná rovnoměrně. Používal se jako dekorativní materiál již v pravěku.

Malachit

Malachit

Vzácný dekorativní kámen zelené až tměvě zelené barvy. Má vzorovanou vnitřní strukturu. Často pruhovanou nebo zrnitou. Teprve vyleštěním získává na atraktivitě.

Modrý Avanturín

Modrý Avanturín

Syntetický dekorativní kámen s třpytivě lesklým vzhledem. Kámen je zbarvený od tmavě fialové do černo modré barvy s třpytivými částicemi. Pro svou podobu s hvězdnou oblohou získal přezdívku Noc Káhiry.

Sněžný Obsidián

Sněžný Obsidián

Jedná se o druh sopečného skla. Černý obsidián obsahuje spoustu bílých zrnek, které se ukládájí ve tvaru sněžných vloček nebo kytek.

Turmalín

Turmalin

Řada minerálů, která patří do skupiny silikátů. Většinou tvoří krystaly, které jsou prizmatické, jehličkovité, vždy podélně rýhované. Tvoří zrnité, kompaktní, stébelnaté agregáty, uspořádané nepravidelně nebo paprsčitě (turmalínová slunce).