Pravidla nošení prstýnků

Používání dřevěných prstýnků Zaczyk Jewellery CZ

Star Divider

Dřevěné prsteny jsou ideální aletrnativou pro osoby, které očekávají od těchto šperků i něco víc.  Dřevěné prsteny nabízí spoustu možností. Různé druhy dřeva, minerálů a kovů je možno různě kombinovat a jediné co Vás může omezit je pouze Vaše představivost.

Jsou pro mě vhodné prstýnky z přírodních materiálů?

Star Divider

Nicméně při výběru těchto prstýnků vzniká otázka, zda jsou pro mě dřevěné prstýnky vhodné. Při ruční výrobě těchto malých skvostů, které zdobí Vaše ruce, se snažíme, aby každý kus, který upustí naši dílnu byl perfektní a dokonalý. Správná volba materiálů a jejich kvalita činí prstýnky ze dřeva velmi trvanlivé a odolné vůči každodenním činnostem.

Není pravda, že dřevěné prstýnky se rychle ničí, lámou, poškrábají se nebo že dřevo příliš reaguje na vlhkost, tratí své vlastnosti nebo vzhled. Všechno záleží na Vás, jak se budete o prstýnky starat a jak si jich budete vážit.

Nákup dřevěných prstýnků je Vaše volba, proto je potřeba vždy pamatovat, že i když jsou prstýnky potažené několika ochrannými vrstvami, pod nimi se nachází pravé dřevo nebo jiný materiál, který vyžaduje každodenní opatrnost. Ochranná vrstva se přirozeně obrušuje dennodenním nošením, ale na výdrž prstýnků to nemá žádný vliv. Záleží pouze na způsobu používání. Nanesení nového ochranného laku za menší poplatek je možné pouze tehdy, pokud nejsou ozdoby poničené a špinavé.

Existují však aktivity, kdy musíme prstýnky sundávat vždy bez výjimky, abychom je ochránili před možných poškozením. Sami bychom si měli být vědomi toho, co by prstýnkům mohlo uškodit a kdy bychom měli prstýnek sundávat. Přestože Vám chceme dát co nejvíce instrukcí a rad, nejsme schopni předvídat veškeré možné rizika. Níže je popsáno pár důležitých rad.

 

Kdy se doporučuje sundávat dřevěný prstýnek zdobený přírodními materiály? (pravidla používání)

Star Divider

Obecné pravidla používání – prstýnek je nutné sundávat:

  • v případě používání ostrého nářadí a brusného papíru,
  • při zvedání a přenášení těžkých věcí,
  • při práci, kde hrozí nebezpečí poškození ochranného laku – nárazy, odřeninami apod.,
  • v případě, kdy by mohlo dojít k poškození hrany prstýnku,
  • pokud máte neustálý kontakt s vodou nebo vlhkostí,
  • pokud přicházíte do styku s chemickými látkami, které mohou poškodit nebo nepříznivě ovlivnit ochranný povrch nebo samotné dřevo,
  • při mytí nádobí a koupání
  • při provozování extrémních sportů.

I když se Vám na první pohled zdá, že nejste vhodnou osobou, pro nošení dřevěných prstýnků, nic není ztraceno. Bude stačit, když budete svůj prstýnek sundávat vždy, při výše vyjmenovaných činnostech.

 

Díky dodržování těchto jednoduchých pravidel si budete užívat svůj dřevěných prstýnek mnoho let. Péče o něj se Vám odmění v podobě jeho tepla, skvělého vzhledu a originality.

Další informace naleznete na  stránkách s prstýnky.