Titan nebo chirurgická ocel

Titan nebo chirurgická ocel

Preference

Nejdříve začneme s Vaši vizuální preferenci, protože toto je asi nejdůležitější faktor při výběru snubních prstýnků.

Pokud si zvolíte chirurgickou ocel, získáte vysoce leštěné snubní prstýnky. Prstýnky odráží světlo a jsou vysoce lesklé. Je to ideální volba pro lidí, kteří chtějí získat velký kontrast mezi zdobením a ocelovou části prstýnku. Ocelové prstýnky jsou jasně viditelné na ruce.

Titan je spíše šedý kov a jeho přírodní povrch je matný. Při výrobě prstýnků z titanu ponecháváme tento matný efekt, který přináší určitě výhody. Neleštěný titan je méně nápadný, méně viditelný. Případné škrábance nejsou na první pohled vidět. Titanové prstýnků jsou velmi pevné a odolné.

Odolnost

Škrábance na ocelovém prstýnku mohou vzniknout rychleji než na titanu. Díky struktuře oceli, jsou však všechny tyto škrábance snadno odstranitelné a prstýnky po opravě vypadají opět jako nové. Pamatujte, že každý kov se během používání může poškrábat, protože je to přirozený efekt každodenních činností. 

Váha

V tom kolik prstýnky váží je znatelný rozdíl. Titan je 4x lehčí než ocel nebo zlato. To znamená, že prstýnek není skoro cítit na ruce a nošení těchto prstýnků je potěšením pro majitelé, kteří před tím nenosili žádné šperky.