Vše co potřebujete vědět o prstenech

Co jsou dřevěné snubní prstýnky

Star Divider

Snubní prstýnky to je kousek přírody, kousek dřeva z lesa dokonce i z těch nejvzdálenějších koutů světa. Kousek přírody, který je dokonce starší než my. Kroužek, který zdobí Vaši ruku, protože klademe důraz na každý detail. Výjimečné a tak jedinečné díky rozdílným letokruhům. Díky jizvám, které strom získal v průběhu svého života. Prstýnky pro každého, kdo si cení originality a individuálního přístupu.

Pokud hledáte jedinečné, netradiční prstýnky, bižutérii s duší a historii, napište nám. Vyberte si druh dřeva, vzor nebo si sami navrhněte prstýnky, které Vám budou dělat radost řadu let.

Prstýnky ze dřeva jsou určené pro ty, kteří si jsou vědomí této volby. O dřevěné prstýnky je nutné se starat a nevystavovat je riziku poškození. Veškeré důležité informace, které je dobré znát před zakoupením prstýnků, naleznete níže.

Jsou snubní prstýnky ze dřeva pevné? Voděodolné?
Jak dlouho vydrží?

Star Divider

Bez obav! Prstýnky, které tvoříme jsou neobvykle pevné. Způsob jakým připravujeme a vybíráme dřevo nám umožňuje eliminovat tzv. „slabé místa“. Prstýnky jsou vyráběné z velmi tenkých pásků dřeva, které jsou loupané z nejkvalitnějších a velmi tvrdých dřevin.

Každý prstýnek je ošetřený ochrannou vrstvou. Přesto by se měl prstýnek vždy sundávat při kontaktu s vodou nebo v situacích, kdy může dojít k mechanickému poškození ostrými hranami nebo odřením. Při nošení dřevěných prstýnků je nutné dodržovat určitá pravidla. Více se o tom dočtete ZDE.

Ochranný nátěr chrání dřevo při každodenních činnostech. Pokud máš v úmyslu pracovat s látkami (materiály), které mohou poškodit prstýnek, vždy prstýnek sundávej. Klíčovou roli zde hraje uvědomění si, že nosíte dřevo.

Voděodolnost

Star Divider

Naše dřevěné prstýnky jsou 100% voděodolné při krátkém a náhodném kontaktu s vodou. V průběhu dne je nutné prstýnek vždy sundat, pokud víme, že přijde dlouhodobě do kontaktu s vodou.

Výroba prstýnků

Star Divider

Každý kus dřeva je broušený, tvarovaný, opakovaně leštěný a upravený dle Vašeho přání.

Přicházíme s 5 kolekcemi prstýnků: MODERN,  TITANIUM, STEEL, VISION, FOR THEM. Všechny tyto prstýnky jsou zabezpečené ochranným lakem v lesklé nebo matné verzi. Barva prstýnků, zdobení, jejich letokruhy, rozložení drceného kamene a kovů se mohou mírně lišit, protože pro výrobu využíváme ryze přírodní materiály. Menší rozdíly mohou vzniknout i z důvodu rozdílných zařízení, na kterých jsou fotografie zobrazeny. V galerií představujeme pouze příklady vzorů, ale ne zcela konečný produkt. Prstýnky děláme na přání zákazníka, kdy je možné si zvolit druh dřeva, rozměr, šířku, profil nebo konkrétní materiál pro zdobení. Budoucí zákazník si musí být vědomý malých odchylek, které vznikají právě z důvodu různorodosti přírodních materiálů a v důsledku ručního zpracování.

Tvary prstenů

Star Divider

Kolekce Steel a Titanium

Prsteny z kolekce Steel a Titanium vyrábíme ve dvou verzích:

  • Standard – výška profilu 2 mm, uvnitř plochý, v průřezu tvar obdélníku. V případě kovového základu z titanu nebo chirurgické oceli je hrana 1 mm (existuje možnost změnit šířku hrany)

  • Light – výška profilu 1,6 mm*, plochý se zaoblenými hranami (tvar polo-čočky), v průřezu oválný. V případě kovového základu z titanu nebo chirurgické oceli je hrana 0,5 mm (existuje možnost změnit šířku hrany)

Průřez profilu Light a Standard

Star Divider

Prsteny o šíři 5 mm (příklad)

Kolekce Gold

Snubní prsteny z kolekce Gold vyrábíme s výškou profilu 1,3 mm – 1,5 mm** (hodnota závisí na zdobení a nelze ji měnit) a ve dvou tvarech:

  • Plochý – uvnitř plochý, v průřezu obdélníkový

  • Čočka – uvnitř tvar čočky

 

Průřez profilu tzv. čočky a plochého

Star Divider

Prsteny o šíři 5 mm (příklad)

  Kolekce Vision

Prsteny z kolekce Vision vyrábíme v profilu standard s výškou 1,8 mm – 2 mm, tato hodnota závisí na druhu zdobení

* výška profilu záleží na vzoru – některé prvky zdobení vyžadují výrobu prstenu s profilem 1,8 mm (např. vzor S07)

**existuje možnost výroby zlatých prstenů s profilem o výšce maximálně 2 mm.

Povolená tolerance u všech rozměrů je 5%

 

Šíře prstýnků

Star Divider

Snubní prstýnky tvoříme ve 4 různých šířkách (je možnost vytvořit prstýnky i v nestandardní šířce):

  • Ultra: 3 – 4 mm (po konzultaci)
  • Slim: 5 mm
  • Regular: 6 – 7 mm (doporučená šíře, díky ní můžeme prstýnek ozdobit dle produktového obrázku)
  • Large: 8 – 9 mm
*povolená tolerance rozměrů je 5%

Jakou zvolit velikost dřevěných prstýnků?

Star Divider

Správný způsob měření velikosti prstu je velmi důležitý. Spoustu lidí s tím má problém, protože nevědí kde a jak to udělat. U šperků platí jeden běžné používaný rozměr prstýnků. Pokud chcete znát svou velikost prstu, doporučujeme navštívit klenotnictví nebo zlatnictví a tam si nechat změřit velikost pomocí profesionálních nástrojů. Ideálně je provést zkoušku v různých denních dobách, protože můžeme pak zjistit, zda naše ruce během dne otékají. Oteklé prsty pak mohou vést ke špatnému výběru velikosti.

Při měření myslete taky na to, jak široký bude budoucí prstýnek. Protože čím větší je kontaktní plocha prstýnku s kůži, tím by měl být prstýnek větší. Rozdílné míry se mohou vyskytnout u zásnubních prstýnků a jiné v případě snubních prstýnků.

Rozhodně nedoporučujeme zjišťovat velikost v domácích podmínkách s použitím krejčovského metru, kružítka, měření obvodu pomocí nitě apod. Tyto metody vedou ke špatně zvolené velikosti prstýnků, který Vám bude buď padat z prstu nebo naopak bude příliš malý a nenasadíte ho na prst.

Doporučujeme svěřit se do rukou profesionálů (ve zlatnictví) a požádat je o změření velikosti snubních prstýnků.

Velikosti šperků

Star Divider

Při výrobě snubních prstýnků používáme standardní zlatnické míry dle níže uvedeného vzoru (ukázka míry a vnitřního průměru). Níže uvedené míry jsou nejčastěji používanými mírami ve zlatnictví. Jelikož naše výroba prstýnků je velmi flexibilní, můžeme vyrobit i nestandardní poloviční velikosti s jakýmkoliv vnitřním průměrem s přesností do 0,1 mm nebo rozměry, které nejsou uvedené v tabulce. 

VELIKOST-PRSTENU


Gravírování

Star Divider

Kolekce prstenů Steel a Titanium – cena za gravírování se odvíjí od počtu znaků, cena do 20 znaků uvnitř jednoho prstenu je 20 Kč za písmenko (číslici). Více jak 20 znaků uvnitř jednoho prstenu se nemění a cena je 250 Kč za kus. V případě speciálních znaků, symbolů jako např. srdce,
znak nekonečna atd. cena za kus 40 Kč.

 

Kolekce Gold – gravírování písmen nebo číslic do 20 znaků na jednom prstenu je zdarma. Speciální znak je za 40 Kč za kus.

 

Kolekce Vision – gravírování je individuální

 

Font – standardně gravírujeme jedním z těchto fontů: Book Antiqua, Great Vibes, Consolas, Monotype Corsiva, Mistral, Segoe Print.

Další písma po konzultaci s námi.